SERWIS

Outsourcing Specjalistów IT

Outsourcing pracowniczy polega na powierzeniu partnerowi zewnętrznemu różnego typu zadań i projektów przez oddelegowanie pracowników do ich realizacji. Najważniejsze korzyści z takiego rozwiązania:

  • Elastyczna regulacja zatrudnienia;
  • Szybkość i efektywność procesu pozyskiwania specjalistów;
  • Bez inwestycji związanych z rekrutacją;
  • Zoptymalizowane koszty obsługi;
  • Większe bezpieczeństwo organizacji;
  • Wykwalifikowani pracownicy przygotowani do realizacji konkretnego zadania;
  • Brak kosztów pozyskania, brak kosztów dodatkowych (urlopy, zwolnienia) i kosztów koniecznych szkoleń pracowników;
  • Obniżenie TCO.

 

Dobry outsourcing zasobów IT mogą oferować tylko firmy z sektora IT , które świadczą usługi outsourcingu informatycznego i dobrze rozumieją środowisko i potrzeby klienta. Dlatego naturalnym etapem rozwoju KREATOR IT było najpierw świadczenie usług outsourcingowych, usług rozwoju aplikacji a obecnie uzupełnienie oferty o dostarczenie potrzebnych pojedynczych specjalistów, całych zespołów lub wzięcie odpowiedzialności w całości za planowany projekt. Element krytyczny – zaufanie i zrozumienie specyfiki klienta i branży (a w tej jesteśmy specjalistami).

Rozumiemy IT. Od 2005 roku skutecznie zajmujemy się outsourcingiem informatycznym, procesami związanymi z business continuity oraz rozwojem aplikacji.

W dziale outsourcingu zasobów dostarczamy rozwiązanie w postaci właściwie dobranych specjalistów lub całego zespołu projektowego do realizowania konkretnej potrzeby biznesowej. Realizujemy to zadanie w czasie i kosztach trudnych do osiągnięcia przez klienta, którego osią biznesu nie jest outsourcing i rekrutacja zespołów projektowych czy pojedynczych specjalistów. Ponosimy wszystkie koszty związane z zatrudnieniem, rekrutacją, urlopami, motywacją, szkoleniami (jeśli konieczne), zamknięciem zatrudnienia.

Wyszukanie, rekrutacja, utrzymanie specjalistów IT dla każdego projektu informatycznego. Obszary, na których się skupiamy to specjaliści DevOps, blockchain oraz programiści i inżynierowie z doświadczeniem w projektach związanych z sektorem ubezpieczeniowym i finansowym. 

Dostarczymy Państwu specjalistów od stanowisk juniorskich (helpdesk, tester, programista) po stanowiska trudno dostępne i wysokospecjalizowane (DevOps, architekt, project manager).

Ryzyka związanie z outsourcingiem zasobów to min. kontakt pracowników zewnętrznych z obszarami niejawnymi, często krytycznymi dla rozwoju i bytu klienta, dlatego ważne aby dostawca usług outsourcingowych (body leasing) przestrzegał najwyższych standardów bezpieczeństwa informacji, spełniał wymogi RODO i posiadał niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Wszystkie standardy przewidziane wysokimi normami bezpieczeństwa informacji wprowadziliśmy i przestrzegamy w firmie KREATOR.